Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Słupi

"Imieniny u Ziuka - poprawiny"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Słupi zorganizował wyjazd dla uczniów ze Szkół Podstawowych w Winnej Górze i w Słupi. Tym razem wybraliśmy się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi na imprezę pt. „U Ziuka na imieninach – poprawiny”. W pierwszej części obejrzeliśmy film animowany pn. „ Z albumu Dziadka – historia Józefa Piłsudskiego opowiedziana dla dzieci”. Film ten przedstawił w skrócie historię życia Józefa Piłsudskiego oraz okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie na uczniów czekała gra biblioteczna, w której mogli bliżej poznać postać Marszałka Piłsudskiego. Dzieci podzielone na grupy miały za zadanie odnaleźć swoje koperty. W każdej kopercie zawarta była kartka z treścią zadania, które miały wykonać. Dzieci między innymi układały puzzle, rozwiązywały rebusy, szukały książek napisanych przez J. Piłsudskiego. W kolejnej części odbyło się karaoke pieśni patriotycznych. Dzieci śpiewały  utwory takie jak: „O mój rozmarynie”; „Siekiera, motyka”; „My pierwsza brygada”. Na koniec poprawin imienin u Ziuka otrzymali słodki poczęstunek.

U Ziuka na imieninach - porawiny

Utworzono dnia 23.03.2018, 14:52