Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Słupi

Festiwal piosenki pn. ,,Dla Reymonta zaśpiewajmy co nam w duszy gra''

Dnia 8 października 2017 r. został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Słupi i Łódzki Dom Kultury Festiwal Piosenki pn. ,,Dla Reymonta zaśpiewajmy co nam w duszy gra’’ w ramach PROJEKTÓW KULTURALNYCH ZWIĄZANYCH Z OBCHODAMI ROKU REYMONTOWSKIEGO W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM W 2017 R. W pierwszej części Festiwalu Piosenki odbyło się przesłuchanie uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Podczas obrad komisji czytane były fragmenty dzieł wielkiego pisarza Wł. St. Reymonta.

O godz. 16.00 odbył się II etap Festiwalu Piosenki, czyli GALA FINAŁOWA na którą wszyscy soliści czekali z  niecierpliwością. Rozpoczęta ona została fragmentem z książki ,,Ziemia Obiecana’’ Wł. St. Reymonta, a także został przedstawiony życiorys noblisty przez gościa specjalnego Dyrektora Muzeum Regionalnego w Lipcach Reymontowskich Pana Jerzego Murgrabię. Również Wójt Gminy Słupia Pan Mirosław Matulski opowiedział o czasie w którym to Wł. St. Reymont zamieszkiwał na terenie naszej gminy w wsi Krosnowa. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie statuetek, nagród i dyplomów. Laureaci I, II i III miejsc z każdej kategorii wiekowej zaprezentowali po raz drugi swój talent. Podczas Gali Finałowej gościnnie wystąpił również Zespół ,,Ziemia Słupiecka’’, który zaśpiewał dla Reymonta. Na gości czekał również poczęstunek. Sponsorami nagród był Łódzki Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Słupi. Komisja w składzie: Sławomir Wódka – przewodniczący, Magdalena Jabłońska – członek, Martyna Pińkowska – członek, po wysłuchaniu i ocenie solistów festiwalu piosenki przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom:

I KATEGORIA WIEKOWA 6-9 LAT

I miejsce – Tobiasz Jeż ze Szkoły Podstawowej w Słupi

II miejsce- Weronika Nockowska z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi

III miejsce – Zuzanna Mikina ze Szkoły Podstawowej w Winnej Górze

Szczególne Wyróżnienie otrzymała Nikola Stefaniak z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi

Wyróżnienia otrzymali: Dziedziński Tomasz, Krychcniak Gabriela, Lesiak Kinga, Marat Lena, Rymarczyk Agata, Sobieszek Milena, Truszyńska Kornelia

II KATEGORIA WIEKOWA 10-13 LAT

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Rymarczyk Maria z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi

III miejsce – Rymarczyk Aleksandra z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi

Wyróżnienie otrzymała Agata Miksa ze Szkoły Podstawowej w Winnej Górze